Dom szyty na miarę – bo przecież każdy ma inne potrzeby.

Kooperatywa mieszkaniowa, funkcjonująca w Europie pod nazwą ‘cohousing’, jest inicjatywą realizowania zabudowy mieszkaniowej przez jej przyszłych mieszkańców. To właśnie przyszli mieszkańcy decydują o koncepcji zagospodarowania działki, wielkości lokali mieszkaniowych czy przeznaczeniu części wspólnych. Zawiązana kooperatywa może kształtować program funkcjonalny obiektu w zależności od potrzeb; zaplanować można zieleń, place zabaw, miejsca aktywności fizycznej, pralnię/suszarnię, pomieszczenia na rowery czy wózki oraz przewidzieć można miejsca do pracy.

Uczestnicy kooperatywy sami decydują o źródłach finansowania i przebiegu procesu inwestycyjnego. Niewątpliwie największą zaletą kooperatyw jest możliwość budowy mieszkania lub domu kosztem niższym od rynkowego. To co istotne dla kooperatyw to równowaga między życiem wspólnoty a prywatnością mieszkańców. Podczas budowy kooperatywy tworzy się zalążek dobrych relacji sąsiedzkich i społecznych.

EUROPROJEKT dzięki doświadczeniu w realizacji obiektów budownictwa mieszkaniowego chętnie pomoże w zrealizowaniu Państwa wizji wymarzonego domu. Oferujemy pomoc w postaci analiz działek budowlanych pod kątem uwarunkowań prawnych czy przestrzennych. Po podjęciu decyzji o zakupie działki przechodzimy do projektu     wielobranżowego     uwzględniającego     najkorzystniejsze     rozwiązania    estetyczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Potrzebujesz projektu dla kooperatywy?

Szukasz pomocy z zakresu procesu inwestycyjnego?

Napisz do nas!

biuro@europrojekt-architekci.pl

(Copyright 2014) Europrojekt-Architekci | Menu font: www.fontfabric.com Web Developer: wizua